موهایتان را کم بشویید – بخصوص اگر رنگ کرده باشد

برای اینکه رنگ مو بیشتر روی موهایتان بماند و دیرتر محو شود، موها را حداکثر هفته ای 3 بار بشویید. می توانید از شامپوی خشک و یا ژل مو برای داشتن مدل موی خیس استفاده کنید.

مراقب مرحله ی آبکشی مو باشید

ممکن است آب داغ روی پوست، حس خوبی به شما بدهد، اما موها را خشک و مات می کند. بنابراین اگر می خواهید موهایتان صاف، درخشان و نرم باشند هرچه آب ولرم مایل به سرد باشد به هدفتان نزدیکتر می شوید.

به جای حوله از لباس نخی استفاده کنید

ممکن است به نظر احمقانه بیاید، اما به جای پیچیدن موهایتان در حوله، آن ها در یک لباس نخی بپیچید که هم از آسیب دیدن و هم از وز شدن موها جلوگیری کند. پارچه های نخی لطیف و نرم هستند و به موها آسیب نمی رسانند.

 

از برس (براش) مناسب استفاده کنید

از برس هایی استفاده کنید که مخصوص موهای خیس هستند. موهایتان در زمان خیسی از همه ی مواقع آسیب خورنده تر می شوند. با برس مخصوص می توانید آسیب دیدگی موهای خیس را به حداقل برسانید (ترجیحا موقعی که موها خیس هستند شانه نکنید). بعد که خشک شدند از برس های موی طبیعی ضخیم استفاده کرده و به ملایمت از ریشه تا نوک موها را بکشید.

 

از اسپری محافظت کننده در برابر گرما استفاده کنید

استفاده کردن از اتو و فر کننده ی مو بدون استفاده از یک اسپری یا سرم محافظتی در برابر گرما باعث از بین رفتن تدریجی موهایتان می شود. محافظ گرما مرحله ای غیرقابل رد کردن از پروسه ی استایل مو است. بنابراین اگر اتو کشیدن یا حالت دادن موها مرحله ای مهم و جدایی ناپذیر از میکاپ روزانه تان است، حتما اسپری محافظت از گرما نیز تهیه نمایید.

بافت معمولی موهایتان را حفظ کنید

هرچقدر هم که به استایل و مدل های گوناگونی که با اتو مو به دست می آیند علاقه داشته باشید، بهتر است بعضی مواقع به موها استراحت بدهید. از طرفی می توانید از ماسک مو نیز برای رسیدگی به موهایتان استفاده کنید.

 

با موهای بافته شده بخوابید

بافتن موها قبل از خواب نه تنها باعث کنده شدن آن ها نمی شود، بلکه موها را از وز شدن و جدا شدن از سر نجات می دهد. از طرفی سعی کنید رو بالشتی نخی یا ابریشمی داشته باشید که به خواب راحت کمک کند.

به طور منظم موهایتان را کوتاه کنید

درست است که برای داشتن موهایی بلند، کوتاه کردن آن ها آخرین قسمتی است که به آن فکر می کنید. اما اگر به طور منظم موهایتان را کوتاه کنید، احتمال موخوره گرفتن به صفر نزدیک می شود، بنابراین هر 6 تا 8 هفته یک بار نوک موهایتان را حتما کوتاه کنید.