برس مو هم مانند سایر لوازم پس از مدتی کثیف می‌شود! اگر برس فقط کمی کثیف شده باشد بهترین زمان برای تمیز کردن است. برای تمیز کردن برس مو می‌توان از یک مسواک و شوینده ملایم استفاده کرد.

اما اگر مدت زیادی است که برس موی سر را تمیز نکرده‌اید بهتر است که آن را با سرکه یا الکل ایزوپروپیل ضدعفونی کنید.

در اینجا نحوه تمیز کردن برس مو را توضیح خواهیم داد.

– نظافت ساده برس مو

  • پیش از هر کاری لازم است که موها را از میان دندانه‌های برس خارج کنید! پس ابتدا با انگشتتان موهای روی برس را بگیرید. اگر موها به دور دندانه‌های برس گره خورده بود، با استفاده از یک خلال‌دندان موها را آزاد کرده و سپس خارج کنید.

 

نحوه تمیز کردن برس موی سر

نحوه تمیز کردن برس موی سر

 

  • برای تمیز کردن برس موی سر نیازی به یک شوینده قوی ندارید! یک شوینده ملایم مانند مایع ظرف‌شویی یا شامپو برای تمیز کردن برس موی سر مناسب است.

به همین منظور کمی از شوینده موردنظر را درون یک کاسه آب گرم بریزید. دقت داشته باشید که نیاز نیست از مقدار زیادی شوینده استفاده کنید.

  • در این مرحله به یک مسواک نیاز دارید! مسواک را با محلول آب گرم و شوینده خیس کنید.

سپس به‌آرامی این مسواک را روی برس و میان دندانه‌ها بکشید. با این مسواک کلیه قسمت‌های برس که با موهای سر شما در تماس است را تمیز کنید.

توجه داشته باشید که اگر برس شما دسته چوبی دارد آن را خیس نکنید! زیرا آب می‌تواند به آن آسیب بزند.

  • پس‌ازاینکه برس مو را به‌وسیله یک مسواک و با استفاده از شوینده پاک کردید می‌بایست آن را بشویید تا تمیز شود.

به همین منظور برس مو را زیر شیر آب گرم نگه دارید تا به‌خوبی تمیز شود و مواد شوینده از روی آن پاک شود.

  • سپس برس را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود! همچنین می‌توانید از یک تکه پارچه برای خشک کردن برس مو استفاده کنید.

برس مو همیشه با موها در تماس است و تمیز بودن آن برای سلامت موها لازم و ضروری است. در این مطلب 3 ترفند ساده برای تمیز کردن برس مو ارائه می دهیم.

شستن برس مو زیر آب
خیلی از افراد برای حفظ سلامت موهایشان و پیشگیری از ریزش آنها و هر مشکل دیگری هزینه زیادی می کنند، اما از برخی مسائل که ارتباط مستقیمی با سلامت موهایشان دارد غافل می شوند.

برس مو همیشه با موها در تماس است و تمیز بودن آن برای سلامت موها لازم و ضروری است. به خاطر اینکه برس ها همیشه حاوی گرد و غبار، پوست های مرده و حتی باقیمانده محصولات شیمیایی مانند ژل، تافت و غیره هستند. بنابراین لازم است که شانه یا برس تان را تمیز و ضدعفونی کنید.

تمیز کردن برس با جوش شیرین
کار سختی نیست. برای تمیز و ضدعفونی کردن برس و شانه هایتان داخل یک تشت کوچک یک لیتر آب ولرم بریزید و 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. اجازه دهید برس ها و شانه هایتان یک شب کامل در این محلول بمانند و سپس با آب زیاد آنها را آب بکشید. در نهایت نیز آنها را با یک حوله تمیز خشک کنید.

تمیز کردن برس با سرکه سفید
هیچ چیز مانند سرکه برای ضدعفونی کردن طبیعی اشیا مناسب نیست. کافیست به میزان یکسان آب و سرکه سفید را با هم ترکیب کنید. اجازه دهید برس ها و شانه هایتان به مدت یک شب در این محلول بماند.
این دستورات برای برس ها و شانه های پلاستیکی هستند. خیس کردن انواع چوبی شانه ها در آب توصیه نمی شود، چون به آنها آسیب خواهد زد

می توانید چند قطره عصاره روغنی اسطوخودوس هم به ترکیب تان اضافه کنید. روز بعد شانه ها و برس ها را با آب ولرم شستشو داده و خشک کنید.

تمیز کردن برس با شامپو
اگر حوصله این کارها را ندارید، می توانید به شامپو نیز اعتماد کنید. برای این کار مقداری شامپو را روی برس یا شانه تان زده و به آرامی آن را لابه لای دندان های آنها مالیده و تمیز کنید. سپس با آب فراوان آنها را آب بکشید.

البته حواستان باشد که این دستورات برای برس ها و شانه های پلاستیکی هستند. خیس کردن انواع چوبی شانه ها در آب توصیه نمی شود، چون به آنها آسیب خواهد زد.