علل ریزش مو

ریزش 70 تا 80 تار مو در طول روز طبیعی است، اما اگر کسی تغییر زیادی در موی خود  ببیند آن غیر طبیعی است، اظهار کرد: ریزش موها طبقه بندی زیادی دارند که در یک تقسیم بندی کلی می توان گفت برخی از انواع ریزش مو قابل رشد مجدد هستند و یک سری ریزش مو به دلیل این که جوشگاه به جای می گذارند، هیچگاه مو در آن قسمت رشد نمی کند.

اگر افراد تغییر جدی در ریزش مو می بینند و یا این که قسمتی از سرشان خالی شده و یا قسمتی از زمینه سرشان مشخص می شود باید به متخصص مراجعه کنند.

این متخصص پوست و مو با بیان این که علل ریزش مو بسیار متفاوت است، یک نوع ریزش مو در اثر استرس به موها وارد می شود، که ممکن است استرس عاطفی یا ناشی از بارداری باشد ضمن آن که بیماری های پوستی و تغذیه نیز از دیگر علل ریزش مو در افراد است.

ریزش مو درمان دارد، گفت: اگر هر چه زودتر ریزش مو را درمان کنید باعث می شود موهای بیشتری در سر باقی بماند، ضمن آن که باید تأکید کرد برای درمان ریزش مو باید مدت زمان زیادی از ریزش مو نگذشته باشد.

چربی بیش از حد مو و شوره سر را از دیگر علل ریزش مو برشمرد و افزود: ریزش موی سر به علت ژنتیکی  نیز درمان دارد در صورتی که زمان اندکی از ریزش مو گذشته باشد که با اقدامات درمانی می توان موهای باقی مانده را نگه داشت.

 وی در خصوص رابطه موهای خشک و ریزش مو گفت: خشکی مو بیشتر در زنان شایع است که به علت استفاده نادرست از دکلره کردن و یا رنگ کردن مکرر مو که بیشتر به ساقه مو ضرر می زند و شکننده می کند.

افرادی که زیاد موهایشان را سشوار می کنند و یا شوینده نامناسب استفاده می کنند باعث می شود موهایشان خشک شود که اگر روش درست را انتخاب کنند خشکی مو برطرف می شود.